ایران نامه، پایگاه آگاهی رسانی میراث فرهنگی و طبیعی ایران و جستار های ایران پژوهی
بایگانی
دسته بندی
26 بهمن 1393
سرودها و ترانه های ایران زمین: 32) تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم


چرا با خواندن "تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم" مخالفت شد !؟

ایران نامه- شاهین سپنتا: آلبوم موسیقی «تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم» با هم‌خوانی محسن کرامتی، هنرمند برجسته آواز و ردیف‌دان موسیقی دستگاهی ایران و بانو نوشین طافی و با آهنگ‌سازی «پیمان خازنی» در ژانر موسیقی ملی و مبتنی بر موسیقی ردیف دستگاهی و نگرشی ارکسترال، منتشر شد.

پس از انتشار «تو را‌ ای کهن بوم دوست دارم» ، آیت‌الله نوری همدانی و آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید مقیم قم به نشر آن اعتراض کرده و گفتند: «حرف و صحبت متعارف زنان با رعایت موازین اسلامی اشکالی ندارد، ولی آوازه‌خوانی با هیچ وسیله‌ای نمی‌تواند معمول شود و جلوی آن را می‌گیریم. خواندن زن و موسیقی زن در برابر مردان بر اساس قرآن کریم حرام است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حق ندارد چنین کاری کند و مردم ساکت نمی‌مانند.»

 

دنباله نوشتار را در اینجا بخوانید...

26 بهمن 1393
ماجرای احمدی نژاد و سد سیوند


بختگان تاوان لج بازی احمدی نژاد را پس داد!


 

ایران نامه- شاهین سپنتا: «دختران شیرازی با تن پوش محلی و در حرکتی نمادین، با ریختن آب کوزه به شوره زار باقی مانده از دریاچه بختگان، نسبت به خشک شدن آن اعتراض کردند و آرزو کردند تا دوباره آب به این دریاچه بازگردد‌.»

فراموش نمی کنیم که در سال 1386 درست در آستانه « روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی»، احمدی نژاد از  آبگیری سد سیوند در استان فارس خبر داد!

 

دنباله نوشتار را در اینجا بخوانید...

22 بهمن 1393
کتاب شناختکتاب سردار مریم بختیاری منتشر شد


ایران نامه- شاهین سپنتا: کتاب "مقدمه ای بر شناخت زندگی و اندیشه سردار مریم بختیاری" به کوشش محسن حیدری منتشر شد. چاپ نخست این کتاب که توسط انتشارات تمتی در تهران و در 208 صفحه منتشر شده است با مقدمه ای به قلم دکتر سهیلا شهشهانی دانشیار دانشگاه شهید بهشتی تهران آغاز می شود.

در این کتاب مجموعه مقالاتی از 26 نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر درباره جلوهای مختلف زندگی و اندیشه های سردار مریم بختیاری در دسترس علاقه مندان است.

 

دنباله نوشتار را در اینجا بخوانید...

برای هموندی در آگاهی نامه این تارنگار نام کاربری خود در سامانه بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
شمار بازدیدکنندگان : 2193528


Powered by BlogSky.com

آخرین یادداشت ها