X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
ایران نامه، پایگاه آگاهی رسانی میراث فرهنگی و طبیعی ایران و جستار های ایران پژوهی
بایگانی
دسته بندی
5 شهریور 1392
گزارش دو رویداد هنری از استرالیاگزارش دو رویداد هنری سینمای ایران، در سیدنی استرالیا

دکتر محمود دهقانی

هنگامی که وارد دفتر دوست عزیز پرفسور "خاویر آلوارز- مون"، ایران شناس متخصص در تاریخ باستانی ایلام  شدم، همان طور که داشت سیبی را دندان می زد از بشقاب، سیب دیگری را برداشت و رو به من پرت کرد و  در حین جدال دندان با سیب اطلاع داد که آقای دکتر حمید نفیسی در دانشگاه سیدنی و دانشگاه "نیو ساوت ویلز" با فیلم و اسلاید در مورد تارخ سینمای ایران سخنرانی خواهد داشت و دیگر این که هنرمند ایرانی خانم "نیکی کریمی" هم در جشنواره بین المللی فیلم پارسی در سیدنی استرالیا خواهد بود و با تماشاچیان و گزارشگران صحبت خواهد کرد.

ورود به سخنرانی دکتر نفیسی برای همگان رایگان بود، اما دو بلیط برای تماشای فیلم خانم کریمی با اینترنت  گرفتم و با هم به هر دو برنامه هنری ایران در استرالیا، رفتیم. با تمام گرفتاری ختنه سوران ویراستاری دو کتاب خودم در مورد معماری روزگار صفوی، حیفم آمد گزارش کوتاهی از این دو رویداد هنری سینمایی را در حالی که در روزگار خیلی جوانی در اسپانیا درس "سینماتوگرافی" نیز خوانده ام، ننویسم:

 

دنباله نوشتار را در اینجا بخوانید...

5 شهریور 1392
نامه سرگشاده به دکتر روحانی


نامه سرگشاده فعالان مدنی اصفهان به رئیس جمهور

از انتخاب افراد بی تدبیر برای اداره اصفهان خودداری شود

جمعی از روزنامه نگاران سیاسی، میراث فرهنگی و محیط زیست، فعالان مدنی، هنرمندان و پژوهشگران اصفهان با امضای نامه ای، از رییس جمهور خواستند در انتخاب بالاترین مقام اجرایی این دولت در استان اصفهان، به سابقه تدبیر وی در امور و فعالیت های گذشته و نگاه افکار عمومی استان به وی توجه داشته باشد و از انتخاب افرادی به عنوان استاندار اصفهان که طی سال های گذشته با بی تدبیری هویت، تاریخ و توانمندی های این شهر را به تاراج گذاشته اند، خودداری شود. به گزارش ایران نامه، در بخشی از این بیانیه آمده است:

ما جمعی از روزنامه نگاران میراث فرهنگی و محیط زیست، فعالان مدنی، هنرمندان و پژوهشگران شهر گنبدهای فیروزه ای، از شما می خواهیم که از انتخاب افرادی که طی سال های گذشته با بی تدبیری هویت، تاریخ و توانمندی های این شهر را به تاراج گذاشته اند، خودداری کنید که "آزموده را آزمودن خطاست".   

از شما می خواهیم که مسند این شهر را به دست کسانی نسپارید که در روزگار خرد جمعی، بر اسب چموش تفکرهای بسته راندند، رسانه ها را با ریسمان تکذیب، تهدید و یا تطمیع به چاه خاموشی فرستادند، از مترو ماری برای فروخوردن چهارباغ ساختند، از جهان نما بلند بالایی برای حذف میدان نقش جهان، به قد و قامت خیابان ها فکر کردند و در آزادسازی ها گرفتار آمدند.

از شما می خواهیم که فردی را به عنوان بالاترین مقام اجرایی استان انتخاب کنید که به اصفهان طلایی فکر کند نه به اصفهان تبلیغاتی. از شما می خواهیم که تدبیر کنید تا امیدی بشکفد در سیمای نصف جهان. 


برای هموندی در آگاهی نامه این تارنگار نام کاربری خود در سامانه بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
شمار بازدیدکنندگان : 2199072


Powered by BlogSky.com

آخرین یادداشت ها