ایران نامه، پایگاه آگاهی رسانی میراث فرهنگی و طبیعی ایران و جستار های ایران پژوهی
بایگانی
دسته بندی
21 اسفند 1387
ادامه اعتراضات مردم اصفهان درباره مترو

 

تجمع اعتراضی مردم اصفهان به گذر مترو از بافت تاریخی

گروهی از مردم اصفهان در اعتراض به گذر خط شمالی – جنوبی مترو از زیر محور تاریخی این شهر و نزدیکی سی و سه پل ، تجمعی اعتراضی را در برابر ساختمان شهرداری مرکزی اصفهان برگزار کردند. در این تجمع که صبح روز چهارشنبه 21 اسفندماه برگزار شد، شرکت کنندگان ضمن اعتراض به بی مسئولیتی و قانون گریزی شهرداری، شورای شهر و سازمان میراث فرهنگی، پارچه نوشته هایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: « چرا سازمان میراث فرهنگی نظاره گر تخلفات نظام مدیریت شهری اصفهان در مورد خیابان چهار باغ عباسی است ؟ » ، « آیندگان را از هویت فرهنگی و تاریخی خود محروم نکنیم » و « اصرار بر تصمیمات اشتباه که میراث فرهنگی ملت را نابود می کند چه توجیهی دارد ». در پایان این تجمع اعتراضی، شرکت کنندگان طی نامه ای سرگشاده به روسای سه قوه، خاطرنشان کردند: اصفهان، نصف جهان، امروز با چالش بزرگی برای حفظ میراث گرانبهای خود روبروست. تونل قطار شهری اصفهان همچون اژدهایی خشمگین در زیر بافت تاریخی اصفهان پیشروی می کند و میراث چند هزار ساله نصف جهان را مورد تهدید قرار داده است.

 اخبار ضد و نقیض در خصوص متروی اصفهان، عدم پاسخگویی و بعضاً دروغگویی مدیران قطار شهری ، سانسور شدید رسانه های استانی بر نگرانی های جهانیان در خصوص میراث نصف جهان افزوده است.

چرا هیچ گونه اطلاعات صحیحی درباره مباحث فنی و مالی از سوی مدیران قطار شهری در اختیار شهروندان قرار نمی گیرد؟ چرا شهروندان و خبرنگاران اجازه بازدید از تونل متروی اصفهان را ندارند؟ چرا مدیران قطار شهری اصفهان خود را در برابر انتظارات فراوان جهانیان در خصوص سرنوشت میراث نصف جهان پاسخگو نمی دانند؟ چرا مدیران قطار شهری اصفهان نسبت به دستورات اکید شورای عالی ترافیک مبنی بر دور شدن مترو از محور خیابان چهار باغ عباسی بی توجه هستند؟ چرا حکم بازپرس شعبه 5 دادگستری اصفهان در خصوص توقف عملیات اجرایی مترو در ابتدای خیابان چهارباغ عباسی مورد بی توجهی قرار گرفته ؟ چرا با مدیران قانون گریزی که نسبت به دستورات اکید قوای قضائیه و مجریه بی توجهی می کنند برخورد نمی شود ؟ چرا نظر کارشناسان ، اساتید دانشگاه های معتبر کشور و مهندسان در خصوص خطرات عبور مترو از بافت تاریخی اصفهان مورد بی توجهی قرار می گیرد؟

اصفهان شهری جهانی است و میراث اصفهان ، میراث همه جهانیان است . بی توجهی به میراث اصفهان می تواند سبب آسیب های فراوان فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی برای کشور عزیزمان در پی داشته باشد.

اینک در آستانه سال میراث فرهنگی و طبیعی اصفهان درخواست داریم ضمن برخورد با مدیران متخلف قطار شهری اصفهان ، دستورات قوای محترم مجریه و قضائیه هر چه سریعتر اجرایی شود و قبل از آمدن فاجعه ای جهانی ، آرامش به نصف جهان بازگردد.   

تصاویر تجمع اعتراضی 

  


برای هموندی در آگاهی نامه این تارنگار نام کاربری خود در سامانه بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
شمار بازدیدکنندگان : 2193528


Powered by BlogSky.com

آخرین یادداشت ها